Zainwestuj 1% podatku w młodych!

Prosimy Cię o 1% Twojego podatku.
Ale nie dla siebie.
Tworzymy fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży z Ostródy i regionu.
Przekaż 1% podatku. Zainwestuj w ich przyszłość!

Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna
KRS: 0000433344
Cel szczegółowy: Fundusz stypendialny
.

Jak przekazać 1% podatku?

Jeden procent stanowi małą cząstkę podatku dochodowego, który i tak trafia do kasy skarbu państwa. Oznacza to, że nie musimy sięgać do własnej kieszeni po pieniądze – w praktyce wskazujemy jedynie konkretny cel zagospodarowania części środków finansowych.

Twój e-PIT

Najprościej przekażesz 1 % podatku korzystając z e-Urzędu Skarbowego, gdzie po zalogowaniu znajdziesz Twoje wstępnie już przygotowane swoje zeznanie podatkowe!

UWAGA! Ta usługa sługa nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

jak przekazać 1 % podatku Twój e pit

Program e-pity 2021

Rozlicz się bezpłatnie on-line i podaruj 1% podatku naszej OPP!
Dzięki temu programowi masz możliwość wysłania deklaracji PIT przez Internet do systemu e-deklaracje.gov.pl Ministerstwa Finansów lub wydrukowania PIT-a i dostarczenia go do swojego US tradycyjnie w wersji papierowej. Możliwe jest także zapisanie wypełnionej deklaracji PIT w pliku PDF.
A dzięki akcji Akcja e-life 1% dla OPP od razu możesz wspierać nasz Fundusz Stypendialny!

Jesteś emerytem lub rencistą?

Rozlicza Cię ZUS? Też możesz łatwo przekazać 1% podatku!
Złóż PIT-OP, by pieniądze trafiły do wybranej przez ciebie organizacji – urząd przekaże jej za ciebie twój podatek.
PIT-OP możesz złożyć:
– wysyłając przez internet – jeśli PIT-OP wypełniasz elektronicznie,
-wysyłając pocztą,
– zanosząc do swojego Urzędu Skarbowego. 

Emeryci przekaż 1 procent podatku

Przekaż 1% podatku – wszystkie druki do pobrania!

Nie chcesz korzystać z programów on-line? Pobierz, wypełnij druki PIT i złóż w Urzędzie Skarbowym:

Dlaczego uruchomiliśmy Fundusz Stypendialny?

Talent to jedyna rzecz na świecie rozłożona równomiernie. Rozsypana jak koraliki. Bardzo sprawiedliwie. Bo talent może objawić się w każdym miejscu. W dużym mieście i w małej wsi. Tam, gdzie dostatnio i tam, gdzie biednie. Ale nie w każdym miejscu talent może się spełnić.

Szanse na rozwinięcie skrzydeł, na dobrą edukację, na sięganie do marzeń mają więcej wspólnego z miejscem, w którym się rodzimy i z kapitałem kulturowym naszej rodziny niż byśmy chcieli. Zdolne, oryginalne, nietuzinkowe, kreatywne dzieciaki z naszego miasta, z naszego regionu. Potrzebują naszego wsparcia, żeby sięgać gwiazd.

Dlatego rosimy Cię o 1% Twojego podatku. Ale nie dla siebie. Da nich.

Bo jedne z najważniejszych decyzji w swoim życiu młodzi ludzie podejmują w wieku 18-24 lat. A to czego się do tego czasu nauczą często stanowią podstawę do końca ich życia. 

Nie wiemy jak dokładnie będzie wyglądał świat, gdy dzisiejsze dzieciaki dorosną, ale wiemy, że będzie to świat, który będzie wymagał od nich kreatywności, posługiwania się mediami, technologiami, ale też umiejętności współpracy, otwartości, kreatywności elastyczności i odnalezienia się w demokracji.

Tworzymy Fundusz Stypendialny, żeby wspierać utalentowanych, kreatywnych młodych ludzi z naszych okolic w drodze do życiowego sukcesu!
Twój 1 % podatku zmieni ich przyszłość!

W 2021 roku za zebraną kwotę ufundowaliśmy jedno, ale za to wyjątkowo ważne stypendium! Dla zdolnego, młodego człowieka z Ostródy, który choć jest jeszcze w liceum już zdołał dostać się na Kurs Reżysersko-Operatorski do Warszawska Szkoła Filmowa.
Poznajcie Michała – chłopaka o wspaniałym operatorskim oku. Niewątpliwy talent poparty dużą porcją pracy i determinacji. Jesteśmy pewni, że nazwisko Michała, już za kilka lat będziemy oglądać w napisach końcowych niejednego filmu

Zdolnych dziewczyn i chłopaków nam tu nie brakuje, pamiętajcie o nas przy rozliczeniach PIT też w 2022 roku, bo całą kasę z 1% przekazujemy na utalentowane dzieciaki!

Trzy filary Funduszu Stypendialnego

Młodzi ludzie z niezamożnych rodzin mają coraz mniejsze szanse w dostępie do dobrej edukacji, a tym samym do dobrej przyszłości!
To problem systemowy, którego nie wyrównują zasiłki socjalne typu “500 +”. Szanse na dostęp do dobrej edukacji mają więcej wspólnego z miejscem, w którym się rodzimy i z kapitałem kulturowym naszej rodziny niż byśmy chcieli.
Twój 1% podatku może to zmienić!

100% Organic Ingredients
1% podatku na
WSPARCIE FINANSOWE

Tworzymy fundusz w celu zapewnienia stypendiów dla młodych ludzi z regionu, którzy wykazują się nie tylko talentem i kreatywnością, ale też zaangażowaniem na rzecz społeczności.

All-natural Fragrances
1% podatku na
OPIEKĘ MENTORSKĄ

Wsparcie ze strony doświadczonych osób dorosłych -mentoring zapewnia młodym ludziom stałe wsparcie, aby pomóc im wybrać dobrą drogę, odnieść sukces i osiągnąć założone cele na przyszłość.

Up  to 35 Hours of Burn Time
1% podatku na
WYJAZDY EDUKACYJNE

Chcemy wspierać pozaszkolny rozwój młodych ludzi poprzez udział w lokalnych, krajowych, a nawet międzynarodowych wydarzeniach edukacyjnych, otwierających ich umysły na nowe możliwości.

Nasze podejście i geneza pomysłu!

Dobro procentuje, gdy przekazujesz 1% podatku lokalnie!
Dzięki temu wspierasz organizacje, które nie są może aż tak medialne jak ogromne ogólnopolskie organizacje pozarządowe, ale które z równie dużym ( a czasem nawet większym) zaangażowaniem starają się rozwiązywać problemy w twoim sąsiedztwie!

My chcemy dać młodym ludziom dostęp do edukacji, która realnie przygotowuje do życia w świecie, którego nawet nie umiemy sobie jeszcze wyobrazić, do edukacji która rozwija, a nie formatuje, edukacji, która uczy myślenia a nie wykonywania poleceń. I chcemy, żeby rozwijali skrzydła właśnie tu, na naszej prowincji!

Stopa ubóstwa w naszym regionie w ostatnich latach sięgała nawet 20-25%. A eksperci wyliczają, że zdobycie wyższego wykształcenia w Polsce kosztuje nawet ok. 150 tys. zł. I nie chodzi wcale o płatne studia, a o koszty utrzymania się w akademickim mieście, koszt podręczników i pomocy naukowych, zajęć rozwijających pasję.
Coraz bardziej widać też różnice w jakości edukacji już na poziomie szkoły średniej, gdzie renomowane szkoły z dużych miast od naszych lokalnych zaczyna dzielić przepaść.

Dlatego dołącz do nas i zainwestuj 1% podatku w przyszłość utalentowanych młodych osób z sąsiedztwa!
Przekaż 1% podatku! To proste!

Dziękujemy