media w organizacjach pozarządowych

Tworzymy Forum lokalnych mediów non-profit​.

Jesteście organizacją pozarządową, która prowadzi własne lokalne media? A może jesteś niezależnym watchdogiem, opisujesz i monitorujesz działania Twojego samorządu? Prowadzisz lokalny portal, nagrywasz podcasty lub materiały wideo, bo Twoją misją jest informowanie społeczności o istotnych sprawach związanych z polityką, kulturą lub klimatem?
Zapraszamy. Szukamy właśnie Was!

SŁÓW KILKA

O PROJEKCIE​

Ten projekt zrzesza lokalne redakcje non profit i daje im poszukiwaną przez nich wiedzę i kompetencje, sieciuje oraz zakłada szeroką kampanię rzeczniczą podnosząc szeroko temat istnienia i rozwoju lokalnych mediów non-profit na rzecz lokalnej demokracji.

Szkolenia, warsztaty, wizyty studyjne, sieć wymiany wiedzy i doświadczeń podobnych, lokalnych redakcji z całej Polski.

Wesprzemy także wspólne cykle w tematach lokalnych, które dotyczą nas wszystkich i pokazujące istotną lokalną
perspektywę i specyfikę. Od szkolnictwa po służbę zdrowia, od zagospodarowania
przestrzennego po nadużycia lokalnych władz.

Stała wspólna platforma współpracy mediów non-profit w Polsce.

SZKOLENIA

szkolenia i warsztaty dla przedstawicieli/ek organizacji pozarządowych i niezależnych
dziennikarzy prowadzących własne media lokalne w nurcie non-profit.

SIEĆ WSPARCIA​

wizyty studyjne i sieć wymiany wiedzy i doświadczeń podobnych, lokalnych redakcji z całej Polski.

WSPÓLNE TEMATY​

cykle w tematach lokalnych, które dotyczą nas wszystkich i pokazujące istotną lokalną
perspektywę i specyfikę.​

Misja lokalnych mediów non-profit nigdy nie była ważniejsza niż dziś: dać głos ludziom i chronić nasze prawo do wiedzy o tym, co dzieje się w naszych społecznościach.

DOŁĄCZ DO SIECI!​

Cykl 10 szkoleń i warsztatów tematycznych, realizowanych stacjonarnie i w formie on-line.

  • komunikacja, budowanie wizerunku, pozyskiwanie i utrzymywanie odbiorców, budowanie zaufania między redakcjami a ich odbiorcami.
  • konstruowanie atrakcyjnych tekstów / video/podcastów, pozyskiwanie i weryfikowanie źródeł informacji, dziennikarstwo śledcze, nowe formy dziennikarskie, dialog transformatywny w mediach, dziennikarstwo włączające,dziennikarstwo rozwiązań.
  • konkretny narzędziownik skrojony pod indywidualne potrzeby redakcji m.in. WordPress, przystosowanie do urządzeń mobilnych, SEO czyli jak tworzyć treści pod wyszukiwarki nie rezygnując z merytoryki, UX, Google Analytics, reklama w Internecie.pozyskiwanie funduszy, niestandardowe źródła finansowania, jak pozyskiwać wsparcie wśród społeczności lokalnej, jak korzystać z efektu sieci.

Współpraca między redakcjami i sieciowanie

  • Budowanie sieci kontaktów. Rozmowy z zaproszonymi inspirującymi gośćmi działającymi w sferze mediów. Dyskusje nad wspólnymi redakcjom wyzwaniami.
  • Pomagamy też uczestniczącym redakcjom opowiedzieć ich najlepsze historie, w tematach lokalnych, które dotyczą nas wszystkich i dotrzeć do większej liczby odbiorców.
  • Od szkolnictwa po służbę zdrowia, od jakości zagospodarowania przestrzennego po nadużycia lokalnych władz. Wszystkie lokalne media mają tu do pokazania swoją interesująca historie, a jednocześni ich odbiorcy mają okazję „wyjrzeć za płot” i zobaczyć jakie wyzwania/rozwiązania stosuje się w innych miejscowościach.

WSPÓLNA PROMOCJA

  • Pokażemy historię i osiągnięcia poszczególnych redakcji, wypromujemy wspólny cykl artykułów/materiałów na wspólne wszystkim lokalnym społecznościom tematy.
  • Zorganizujemy i będziemy szeroko promować Forum mediów non-profit.
  • Dzięki sieci zwiększycie Wasze zasięgi, dotrzecie do nowych Odbiorców oraz zwiększycie swoje możliwości finansowania pracy redakcji.

DOŁĄCZ DO NAS!

KIM JESTEŚMY

Tak jak Wy tworzymy lokalne media. Przeszliśmy długą drogę budując od podstaw nasze redakcje, zdobywając odbiorców i ucząc się.

Mamy na swoim koncie ponad 800 materiałów wideo, wywiadów i reportaży oraz ponad 230 opublikowanych artykułów. A przede wszystkim 6 lat lokalnych doświadczeń w prowadzeniu własnego niekomercyjnego medium, które cieszy się zaufaniem społeczności.
W soc.med. docieramy miesięcznie średnio do 80-90 tys. unikalnych użytkowników.
Poszczególne filmy ogląda lokalnie od 5 do nawet ponad 20 tysięcy osób, choć mamy materiały cieszące się jeszcze większym powodzeniem.

Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych
RzeczJasna

TelewizjaRzeczJasna.pl

PARTNER: Fundacja Alternatywnej Edukacji ALE

MyMragowo.pl

MEDIA DLA DEMOKRACJI

Działamy dzięki dotacji otrzymanej z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy Norweskich!