You are currently viewing Media aktywistów i społeczników – lokalna siła czy medialna nisza? Zapraszamy na spotkanie

Media aktywistów i społeczników – lokalna siła czy medialna nisza? Zapraszamy na spotkanie

Chcesz wiedzieć, co ciekawego się dzieje w świecie mediów i mieć realny wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość? Przyjdź na naszą konferencję “Media aktywistów i społeczników – lokalna siła czy medialna nisza?” 23 kwietnia w Olsztynie! To nie będzie zwykłe spotkanie – to będzie prawdziwa uczta dla każdego, kto chce nie tylko obserwować, ale i działać.

W dobie, gdy każdy z nas może być nadawcą, aktywiści i społecznicy przejmują stery i dostarczają treści, które naprawdę mają znaczenie. Czy staną się nowymi gwiazdami mediów, które tworzą na swoich zasadach?  Bardziej autentycznych, bliższych ludziom i ich codziennym problemom.

Podczas konferencji porozmawiamy o tym, jak w czasach wszechobecnego internetu i technologii, każdy i każda z nas może stać się medium. Zastanowimy się, czy media non-profit mogą konkurować z gigantami branży i czy mają szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Czy własne media to tylko narzędzie, czy może potężna broń w rękach aktywistów i aktywistek?

Dołącz do nas i odkryj, jak media społeczne i aktywistyczne zmieniają świat. Bądź częścią tej zmiany!

Do zobaczenia w Olsztynie 🙂
WSTĘP WOLNY


Data: 23.04.2024 od 13:30 do 16:00

Miejsce:  UWM Olsztyn, Wydział Humanistyczny – Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, ul. Kurta Obitza 1, Olsztyn,
SALA: 31

Goście:


dr hab. Urszula Doliwa, kierownik Katedry Dziennikarstwa w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie. Autorka wielu książek i publikacji poświęconych mediom. W 2013 roku została recenzentką Strategii medialnej na lata 2014–2015 Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W 2012 roku wybrana do Rady Ekspertów Community Media Forum Europe (CMFE). W latach 2014-19 była sekretarzem, a w latach 2018-20  wiceprezeską tej organizacji. Członkini Komitetu Nauk o Komunikacji Społecznej Polskiej Akademii Nauk.

Rafał Kaźmierczak, Cezary Kowalczyk, Grzegorz Grunwald, Philip Drozd – twórcy Start-up’u GeoNewsChain. Dynamicznej platformy łączącej geolokalizację, wiadomości i technologię blockchain. Umożliwia obywatelom dzielenia się wiarygodnymi zdjęciami z lokalnych wydarzeń, jednocześnie oferując dziennikarzom szybki i niezawodny dostęp do aktualizacji w czasie rzeczywistym. https://geonewschain.com/about-geonewschain/

Kinga Wiśniewska – społeczniczka, Prezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Możliwych RzeczJasna w Ostródzie, była także związana z Kongresem Ruchów Miejskich. Absolwentka XIII edycji Programu Liderzy PAFW. Z wykształcenia prawniczka, z zamiłowania specjalistka do spraw nowych technologii i komunikacji. Współzałożycielka Telewizji RzeczJasna, która od 2016 roku prowadzi i rozwija własną internetową telewizję społeczną.  RzeczJasna za wykorzystujesz w swojej organizacji nowych technologii w obszarze innowacji społecznych w 2018 roku otrzymała Nagrodę Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0.

Zofia Sobczak – działaczka społeczna. Członkini zarządu Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze w latach 2014-2016. Inicjatorka i liderka akcji ocalenia kina Femina w Warszawie. W latach 2017-2020 członkini zarządu Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. Związana także z Energią Miast, zrzeszającą niezależnych samorządowców w Polsce, Polską Siecią Ekonomii, Pacjentem Europa i CoopTech Hub. Z wykształcenia historyczka sztuki, jest także współprowadzącą “Wiadomości z końca świata” o tematyce społecznej i politycznej.

dr Jan Śpiewak – doktor socjologii, publicysta, działacz społeczny i samorządowy, założyciel największego ruchu miejskiego w Polsce – Miasto Jest Nasze. Przewodniczący Fundacji Bezpieczna Polska dla Wszystkich i Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. Radny dzielnicy Śródmieście w Warszawie w latach 2014-2018. Autor książki o kulisach wybuchu afery reprywatyzacyjnej “Ukradzione miasto”. 

Wydarzenie jest zwieńczeniem projektu „Forum lokalnych mediów non-profit​” realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna w partnerstwie z Fundacja Alternatywnej Edukacji ALE dzięki dotacji otrzymanej z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy Norweskich.

Za wsparcie merytoryczne dziękujemy Instytutowi Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie!